• NEWSLETTER 12.2023

  Prezentujemy po raz pierwszy projekt nowej siedziby kliniki psychiatrycznej, który został opracowany w naszym biurze na zlecenie Szpitala Uniwersyteckiego.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 07.2023

  Rozpoczyna się budow Budynku Administracyjnego Szpitala Uniwesyteckiego w Krakowie. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Marii Orwid

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 05.2023

  Miło nam poinformować, że 18 maja 2023, otrzymaliśmy tytuł i statuetkę TOPBUILDER 2023 za budynek Brama Oławska we Wrocławiu, zrealizowany przez WARBUD SA dla PZU SA.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 01.2023

  Przy wjeździe do Krakowa, przy ul. Jasnogórskiej 67 powstanie wkrótce nowy budynek biurowy. Jego charakterystyczna bryła została narzucona przez romboidalny kształt działki i zapewnienie odpowiedniego doświetlenia sąsiedniego budynku. Liczący około 1000 m2 powierzchni użytkowej obiekt będzie siedzibą firmy poligraficznej.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 12.2022

  Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

  życzy zespół Artur Jasiński i Wspólnicy.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 11.2022

  Wykonaliśmy wielobranżową dokumentację projektową i uzyskaliśmy pozwolenie na budowę dla nowego budynku biurowo-administracyjnego firmy Bahlsen w Skawinie. Obiekt ma około 3.000 m2 powierzchni i mieścić będzie część biurowo-administracyjną oraz zaplecze szatniowe dla pracowników zakładu. Wnętrza nawiązują swym charakterem do specyfiki produkcji firmy.

  Zobacz więcej
 • WYSTAWA 2002_2022

  Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne zapraszają na wystawę jubileuszową z okazji dwudziestolecia pracowni. Wystawa prezentuje makiety i projekty konkursowe oraz realizacyjne przygotowane przez biuro w latach 2002–2022

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 07.2022

  Kończy się budowa "Bramy Oławiskiej" we Wrocławiu.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 12.2021

  Wespołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

  życzy zespół Artur Jasiński i Wspólnicy.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 07.2021

  Zakończona została realizacja stanu surowego Budynku Biurowego Brama Oławska w centrum Wrocławia. Z tej okazji została zorganiozwana tradycyjna wiecha, z udziałem inwestora: Należąca do PZU firmy Tower Inwestycje; Generalnego Wykonawcy: firmy Warbud i Projektanta: czyli nas, reprezentowanych przez Katarzynę Leśnodorską i Barbarę Ostrowską-Furmanek.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 05.2021

  Informujemy uprzejmie, że został ukończony budynek biurowy przy ul. Lubelskiej 8 w Krakowie. W obiekcie mieści się centrala firmy TK-BUD. Wyzwaniem projektowym była realizacja części socjalnej z basenem w podziemiu, ciekawostką jest także przeszklenie witryny frontowej jednolitą taflą szkła o wymiarach 8,40 x 3,15m. Jest to największe szklenie zamontowane w polsce, wykonane przez firmę AGC.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 01.2021

  Wkrótce planowane jest rozpoczęcie budowy kampusu biurowego firmy Fideltronik, zlokalizowanego w Krakowie przy ulicy Cystersów. 

  Fideltronik jest największą polską firmą działającą w sektorze EMS - projektującą, produkującą i serwisującą różnego rodzaju urządzenia elektroniczne. Systemy produkcji są w dużym stopniu automatyzowane i zrobotyzowane. Funkcjonują w oparciu o ideę Smart Factory...

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 12.2020

  Infomujemy, że po 10 miesiącach ukończone zostały roboty stanu "0" i słupy konstrukcji głównej budynku "Brama Oławska" zaczęły wychodzić z ziemi. Zakończenie budowy przewidziane jest na maj 2022.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 11.2020

  Nasz projekt zrealizowany przez firmę SKANSKA w budynku High5ive przy ul. Pawiej w Krakowie, został dostrzeżony przez międzynarodowy portal Office Snapshots. Bardzo się cieszymy i poniżej prezntujemy kilka zdjęć z tej realizacji. Więcej informacji można odlaeść na ajbiuro.pl, oraz na officesnapshots.com

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 09/2.2020

  W ubiegły wtorek pożegnaliśmy lato z udziałem w regatch architektów na Zalewie Zegrzyńskim.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 09.2020

  Szanowni Państwo. Jak co roku, podczas wakacji wizytowaliśmy nasze budowy. Tradycyjnie jak co roku wycieczka ta miała charakter rowerowy. Na początek podziwialiśmy wnętrza biurowe w zaprojektowanycm przez naszą pracownię budynku biurowym Fabryki Kart przy ul. Cieszyńskiej.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 02.2020

  Idzie Wiosna - Budujemy!

  Wczoraj pomiędzy spółką Tower Inwestycje i firmą Warbud została podpisana umowa na realizację zaprojektowanego przez nas budynku biurowo-usługowego przy ul. Oławskiej we Wrocławiu.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 10.2019

  100% BIM! i Centrum Szkoleniowe Comarch

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 09.2019

  Ogólnopolskie Regaty Architektów 2019

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 07.2019

  Coroczna wycieczka rowerowa szlakiem naszych projektów i realizacji.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 06.2019

  Budynek biurowy Imperial otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie NAGRODA ROKU SARP 2019.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 05.2019

  Budynek V.OFFICES przy Al. 29 listopada 20 w Krakowie uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Autorem koncepcji, projektu budowlanegi i projektu przetargowego jest biuro Iliard Architecture & Project Management. Nasza pracownia na zlecenie firmy WARBUD S.A. przygotowywała dokumentację wykonawczą. Biurowiec o łącznej powierzchni najmu 24 700m2 uzyskał certyfikację BREEAM OUTSTANDING.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 03.2019

  W centrum Wrocławia, vis-a-vis Galerii Dominikańskiej, rozpocznie się wkrótce budowa obiektu biurowo-usługowego, zaprojektowanego przez nas dla spółki Tower Inwestycje. Budynek o powierzchni około 12.000 m2 posiadać będzie 7 kondygnacji nadziemnych i 3 podziemne. Jego ukończenie przewidywane jest w 2021 roku.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 09.2018

  Firma COMARCH obchodziła jubileusz 25 lecia w swoim największym budynku SSE-7. Uroczystego otwarcia nowego budynku dokonali: Elżbieta Filipiak - przewodnicząca rady nadzorczej Comarch, Jerzy Muzyk - wice prezydent miasta Krakowa, Artur Jasiński - główny projektant oraz Janusz Filipiak - prezes zarządu Comarch

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 03.2018

  Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że w plebiscycie wystawy Architekci Małopolski 2017 w kategorii Budynki Użyteczności Publicznej zaprojektowany przez naszą pracownię Budynek Imperial - otrzymał 1-sze miejsce.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 12.2017

  Szanowni Państwo, mija kolejny rok, kończą się prace budowlane przy trzech zaprojektowanych przez nas budynkach.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 07.2017

  W dniu 27.06.2017 miało miejsce oficjalne otwarcie budynku ABB AXIS oraz pierwszego etapu parku miejskiego "Superścieżka". Za prace projektowe przy skwerze Eilego odpowiedzialni byli Małgorzta Tujko z pracowni Land-Arch oraz Paweł Wieczorek. Firma Skanska poinformowała przy tej okazji, że budynek ABB AXIS otrzymał najwyższy proekologiczny certyfikat LEED Platinium.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 06.2017

  Jubileusz 15-lecia istnienia naszego biura obchodziliśmy na okolicznościowym wyjeździe studialnym do Holandii.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 04.2017

  Nasza praca uzyskała wyróznienie honorowe w konkursie na projekt kampusu Akademii Muzycznej w Krakowie! Laureatem konkursu została pracowania Gehry Partners LLP z Los Angeles.

  Zobacz więcej
 • 07.04.2017BIM w praktyce - AXIS - anatomia budynku

  Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na nowy cykl wykładów pod tytułem „BIM w praktyce”.
   
  Architekci Paweł Wieczorek i Marcin Buczek-Palczyński z Biura Architektonicznego Artur Jasiński i Wspólnicy opowiedzieli o zastosowaniu BIM na przykładzie nowo powstałego obiektu biurowego w Krakowie. Poruszane zagadnienia to model jako podstawowe i najaktualniejsze źródło informacji o budynku, możliwość zliczania elementów w wielu wariantach w sposób dynamiczny, optymalizacja przestrzeni technicznej budynku i maksymalizacja powierzchni użytkowej oraz wielobranżowa koordynacja projektu. Poza aspektami technicznymi budynek biurowy Axis stał się inspiracją do projektu partycypacyjnego - Superścieżka. Na przedpolu, oraz w otaczającym go skwerze Eilego zostanie otwarty I etap parku Liniowego, łączącego dwa kluczowe węzły komunikacyjne w mieście. Na zakończenie odbędzie się prezentacja na temat wykorzystania technologii BIM w wielobranżowej, wspólnej pracy nad projektem: Efektywna współpraca architekta, konstruktora i instalatora z użyciem Autodesk Revit oraz narzędzi chmurowych.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 12.2016

  Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę dla adaptacji zabytkowego budynku drukarni przy ul. Cieszyńskiej na cele Biurowe.

  Zobacz więcej
 • 28.11.2016OSIEDLE FI - INWESTYCJĄ ROKU 2015

  Realizowane przez należącą do Holdingu 1 spółkę Megapolis, Osiedle Fi w Krakowie zostało uznane Inwestycją Roku 2015 w rankingu przygotowanym przez popularny serwis internetowy otodom.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 11.2016

  Została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę dla kolejnego, zaprojektowanego przez nas budynku biurowego w Krakowie. Obiekt o powierzchni ok. 5000 m² stanie na narożniku ulic Wadowickiej i Rzemieślniczej

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 04.2016

  Wiecha nad budynkiem AXIS! Skanska SA zakończyła budowę stanu surowego budynku biurowego AXIS przy Rondzie Mogilskim w Krakowie. Obiekt został w całosci wynajęty przez szwajcarsko-szwedzki koncern ABB.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 12.2015

  W grudniu 2015 r. została zakończona budowa "Osiedla FI", powstałego według projektu konsorcjum "22 Architekci" i naszego biura. Tworzy je pięć budynków (500 mieszkań) zlokalizowanych na krakowskiem Podgórzu, pomiędzy ulicami Rzemieśliniczą i Szafrana.

  Zobacz więcej
 • 29.12.2015PARK REDUTA

  W listopadzie 2015 roku odbyły się warsztaty projektowania partycypacyjnego pod nazwą "Park Reduta". Wśród tutorów znaleźli się przedstawiciele naszego biura: Barbara Ostrowska i Marcin Pawłowski.

  Zobacz więcej
 • 01.12.2015DOM I OGRÓD MOICH MARZEŃ

  W listopadzie 2015 roku Justyna Kolarz-Piotrowicz i Tomasz Lelek z naszego biura przeprowadzili zajęcia dla uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w ramach Małopolskich Dni Edukacji Architektonicznej.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 11.2015

  Nowy budynek biurowy SSE7 powstanie na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Krakowie, w obrębie kampusu firmy Comarch. Reprezentacyjny obiekt liczy blisko 20.000m² pow. użytkowej. Należy do A-klasowych budynków biurowych najnowszej generacji. Został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównowaonego rozwoju i podlegać będzie certyfikacji BREEAM. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w marcu 2016 roku.

  Zobacz więcej
 • SUPERŚCIEŻKA

  Superścieżka jest pierwszym tak dużym projektem w Krakowie i jednym z pierwszych w Polsce, który wciela w życie ideę placemakingu - przekształcania wymagających przestrzeni w zgodzie z potrzebami mieszkańców i użytkowników. W pracach warsztatowych wspieranych przez doświadczonych opiekunów: architektów, projektantów krajobrazu oraz artystów uczestniczyło ponad dwieście osób zainteresowanych przyszłością tego terenu. Wynikiem warsztatów było kilkadziesiąt pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni po wschodniej stronie alei Powstania Warszawskiego. Z pomysłami krakowian można było zapoznać się na wystawie plenerowej „Superścieżka oczami krakowian”. Przy projekcie Superścieżki jako tutorzy pracowały dwie osoby z naszej pracowni - Barbara Ostrowska i Paweł Wieczorek. Pomysły grupy nr 9 prowadzonej m.in. przez Pawła znalazły największe poparcie wśród mieszkańców Krakowa i stały się podstawą do stworzenia finalnej koncepcji projektowej. O projekcie, warsztatach oraz towarzyszących im emocjach i wyzwaniach opowiada Paweł Wieczorek.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 06.2015

  W corocznym plebiscycie "Ranking Inwestycji Deweloperskich" tytuł "Inwestycji roku 2015" otrzymało "Osiedle FI" zlokalizowane przy ul. Rzemieślniczej/Szafrna w Krakowie. Jurorzy po raz trzeci przyznali ten tytuł, a nagrodzona realizacja powstała we współpracy konsorcjum pracowni Artur Jasiński i Wspólnicy oraz 22 Architekci.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 05.2015

  5 maja na krakowskim Rynku Głównym otwarto wystawę "Małopolska - Architektura Współczesna / Contemporary Architecture". Wśród prezentowanych obiektów znalazły się trzy projektowane przez naszą pracownię budynki biurowe: Park Technologiczny Brainville, Zespół Biurowy B4B oraz budynek AXIS.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 02.2015

  Informujemy, że zostało wydane pozwolenie na budowę dla zaprojektowanego przez nas budynku biurowego Principio, położonego przy al. Armii Krajowej 25. W nowoczesnym A-klasowym budynku znajdzie się ponad 10.000m² powierzchni biurowej. Inwestorem jest firma Acar Developer, należąca do grupy Zasada.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 12.2014

  Informujemy, że projekt Parku Technologicznego Brainville w Nowym Sączu otrzymał wyróżnienie w konkursie SARP Polski Cement w Architekturze za najlepszą realizację 2013 roku z użyciem technologii żelbetowej.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 11.2014

  Rozpoczęła się budowa zaprojektowanego przez nas biurowca AXIS. Liczący ponad 20.000m² obiekt zlokalizowany jest przy Rondzie Mogilskim w Krakowie. Budynek posiada precertyfikację LEED GOLD, inwestorem jest firma Skanska Property Poland.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 07.2014

  Z przyjemnością informujemy, że projekt zespołu budynków biurowych Bonarka 4 Business, którego inwestorem był Trigranit Development Polska, zdobył kolejne dwie nagrody:

  The International Property Award 2014 w Londynie, w kategorii "Office Architecture"

  Nagrodę w konkursie "Kraków - mój dom" organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa i redakcję Dziennika Polskiego w kategorii "Przestrzeń Publiczna".

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 05.2014

  Informujemy, że zostało otwarte Centrum Handlowo-Usługowe Galeria Amber w Kaliszu. Nasze biuro, na zlecenie firmy Echo Investment, opracowało dla tej inwestycji pełnobranżową dokumentację wraz z projektem wnętrz. Centrum ma powierzchnię całkowitą ponad 90.000m².

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 12.2013

  Drodzy Państwo!

  Mamy przyjemność zawiadomić, że zakończone zostały dwie projektowane przez nas inwestycje:

  Park Technologiczny Brainville w Nowym Sączu

  Zespół budynków biurowych Bonarka 4 Business w Krakowie

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 12.2012

  Z przyjemnością zawiadamiany, że z okazji 10-lecia działalności pracowni Artur Jasiński i Współnicy Biuro Architektoniczne ukazał się album dokumentujący wybrane projekty i realizacje z lat 2002-2012.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 11.2012

  Miło nam poinformować, że w kolejnym, trzecim już konkursie na Budynek Ambasady RP w Berlinie, projekt konsorcjum Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne i Atelier Loegler otrzymał wyróżnienie.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 08.2012

  Z przyjemnością informujemy, że projektowany przez nas zespół Bonarka 4 Business otrzymał nagrodę w konkursie artURBANICA, który promuje ogólnodostępną przestrzeń publiczną wysokiej jakości.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 04.2012

  W kwietniu br. rozpoczęła się budowa galerii "Amber" w Kaliszu. Obiekt o powierzchni 88.000m² zawierał będzie m.in. 7 salowe kino, inwestorem jest Echo Investment S.A. a projekt wstępny opracował firma Bose Interntional Planing and Architecture. Nasza firma opracowała projekt budowlany, przetargowy i dokumentację wykonawczą.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 01.2012

  II nagroda w konkursie na projekt budynku Ambasady RP w Berlinie!

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 12.2011

  Nagroda "Kryształowa Cegła" dla Budynku Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 07.2011

  W lipcu br. został otwarty I etap zaprojektowanego przez nas zespołu biurowego Bonarka 4 Business. W kompleksie mieści się ok. 15.000m² nowoczesnej powierzchni biurowej. 300 stanowisk parkingowych w garażach podziemnych i Fitness Center Pure, a także rozległa przestrzeń publiczna z elementami małej architektury.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 05.2011

  Nasza pracownia otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-przestrzennej dla siedziby Sądu Rejonowego w Siedlcach.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 02.2011

  W styczniu oddano do użytku budynek Sądu Rejonowego w Lublinie Oddział w Świdniku.

  Zobacz więcej
 • NEWSLETTER 11.2010

  II nagoda w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zakładu termicznego przetwarzania odpadów komunalnych przy ul. J. Giedroycia.

  Zobacz więcej