BUDYNEK BIUROWY FABRYKA KART

PROJEKT REALIZACYJNY

Biurowiec Fabryka Kart powstaje w rewitalizowanym i kompleksowo modernizowanym budynku dawnej fabryki produkującej karty i inne wyroby papiernicze. Budynek przy ul. Cieszyńskiej 13 projektu Jana Burzyńskiego został wzniesiony w latach 1921-1922. Otoczenie terenu stanowią kamienice z lat 20 i 30 XX wieku, wśród nich niektóre figurujące w rejestrze zabytków na przykład willa Cieszyńska 8. Od 1972 roku do roku 2013 budynek przy ul. Cieszyńskiej 13 był siedzibą fabryki kart, istniejącej od 1947, która wcześniej prowadziła swoją działalność przy ul. Długiej 17.

 

Bogata historia oraz niepowtarzalna architektura sprawiają, że Fabryka Kart to jedyny w swoim rodzaju obiekt z „duszą”, która wpływa na specyficzny klimat miejsca oraz podkreśla jego prestiżowy charakter.

 

Po kompleksowej modernizacji obiekt zostanie w pełni dopasowany do najwyższych standardów i zapewni maksimum wygody podczas pracy, a także stanie się prawdziwą perłą otoczenia, zyskując nowoczesną funkcjonalność przy jednoczesnym zachowaniu industrialnego charakteru. Dzięki klimatyzacji, wentylacji mechanicznej oraz rozwiązaniom projektowym na miarę XXI wieku, jak podniesione podłogi czy okablowanie strukturalne doprowadzone do puszek podłogowych każdy z właścicieli i wynajmujących przestrzeń biurową zyska gwarancję satysfakcji z dokonanych inwestycji.

 

Przemysłowy i niepowtarzalny klimat wnętrz Fabryki Kart doskonale podkreślają ogromne okna, pozwalające w pełni wykorzystać wszystkie zalety pracy przy naturalnym oświetleniu. Dopełnieniem jasnej oraz funkcjonalnie zaprojektowanej przestrzeni będzie wyeksponowana żelbetonowa konstrukcja budynku, która w połączeniu z wystrojem wnętrz stworzy spójną oraz doskonale podkreślającą industrialny charakter budynku całość. 

 

INFORMACJE:

Inwestor: Fabryka Kart Trefl - Kraków Sp. z o.o.

Adres: ul. Cieszyńska, Kraków

Powierzchnia użytkowa: 2.400 m²

Projekt: 2015-2017

Realizacja: 2017-2020

AUTORZY:

Artur Jasiński

Marcin Pawłowski

Paweł Wieczorek

 

WSPÓŁPRACA AUTORSKA:

Marcin Buczek-Palczyński

Dominika Cenda

Marta Grochowska

Adrian Kasperski

Anna Knez

Justyna Kolarz

Tomasz Lelek

Paulina Piechota